Esmer Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Haber Tarihi: Cumartesi, Oca.11.2014 - 19:34
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Esmer Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Esmer Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

 
   Her insan, giyimine dikkat eder; ama kadınlar bu konuda erkeklere göre daha baskındır. Onlar giydikleri her kıyafetin, ayakkabılarıyla, çantasıyla, aksesuarlarıyla muntazam derecede uyumlu olmasına özen gösterirler. Tabi dikkat ettikleri hususlar sadece bunlarla sınırlı değil. Onlar için, giyecekleri kıyafetlerin ten renklerine uygun olması da çok önemlidir.

   Peki , her kadın buna dikkat ediyor mu? Tabi ki hayır. Kadınların öyle bir özelliği vardır ki gördükleri güzel bir kıyafete aşık olabilirler. O kıyafeti çok beğenir, almak isterler de başka şey düşünmezler. O an, onlar için önemli olan kıyafetin kendilerine yakışıp yakışmadığı, ten ve saç renklerine uygun olup olmadığı pek de önemli değildir. Kıyafetin modelini veya renklerini çok beğenmişlerdir o kadar. O hevesle de alır, kıyafeti dener ve kasadan yığınca parayı bayarak satın alırlar. Eve geldiklerinde tekrar, tekrar giyerler. Tenlerine de uygun ve kendilerine yakışıyorsa ne ala; ancak böyle bir durum söz konusu değilse, kıyafet hakkında birkaç gün içinde olumsuz fikirler beslemeye başlar ve sonunda bir köşeye atıp beklemeye alırlar.

   İşte değerli bayanlar, böyle bir durum yaşamamanız için, kendinize kıyafet seçerken, birçok etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu etkenlerden en önemlileri ise kıyafetin ten ve saç rengine uyumlu olmasıdır. Bu yazımızda, esmer kadınlar nasıl giyinmeli, hangi renkleri tercih etmeli gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Peki esmer kadınlar nasıl giyinmeli?

   Coğrafi şartlardan olsa gerek, ülkemizde esmer sayısı diğer ten renklerine oranla çok daha fazladır ve esmerleri yeri ise, toplumumuzda her zaman başka olmuştur. Esmerlerin üzerine türküler bile yakılmıştır. Esmerleri değerlerini daha da arttırmak için giyim konusunda birkaç tüyo vermek yararlı olacaktır.

Esmer Bayanlar Hangi Renk Kıyafetleri Tercih Etmeli?

   Şüphesiz ki esmer bir bayana, en çok yakışan renk beyazdır. Beyaz renkli kıyafetler esmer bayanlarda adeta farklı bir hava yaratmaktadır. Bu renkteki kıyafetler, esmer bayanların yüzüne bir canlılık getirecek ve daha çok fark edilmelerini sağlayacaktır.

   Esmer kadınlara çok yakışan bir renk vardır ki bu da beyazın zıttı yani siyahtır. Siyah renk kıyafetlerin özelliği, kendisiyle beraber kullanılmış diğer renkleri daha baskın hale getirmektir. Şimdi size garip bir örnek vereyim ki daha iyi anlayasınız. Hani bize, siyahilerin (zenci) dişleri hep bembeyaz görünür ya! Aslında öyle değildir. Olay sadece, siyahın yanındaki beyazın daha çok fark edilmesidir. İşte siyah renk kıyafetler onun için esmer bayanlara yakışmaktadır. Çünkü siyah giyen esmer bir bayanın, esmer olduğu bile zor anlaşılır; çünkü o esmer ten, siyahın üzerinde adeta beyaz görünmektedir.

   Esmer kadınlara çok yakışan diğer bir renk ise mavidir. Ancak çok koyu mavi kıyafetlerin tercih edilmemesi yerinde olacaktır. Gök mavisi gibi tonlar ise esmer tenleri açmaya birebirdir.

   Yine, her ten rengine yakıştırdığım turuncu da vaz geçilmezleriniz arasında yerini alabilir.

Bunların yanında; altın sarısı, açık yeşil tonları, kırmızı ve pembe gibi renkler de seçimleriniz arasında yer alabilir.

   Esmer kadınların kesinlikle uzak durması gereken renkler ise koyu renklerdir. Bunun sebebi ise bu renklerin, esmerleri soluklaştırması ve sanki hastalıklıymış gibi görünüme bürümesidir. Örneğin; lacivert, kahverengi, koyu mavi, koyu yeşil vb. renkler ise uzak durmanız gereken renklerdir.

 

Bu haber 2470 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.