Platin Saç Rengi ve Bakımı

Haber Tarihi: Perşembe, Oca.09.2014 - 21:56
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Platin Saç Rengi ve Bakımı

Platin sarı, yani sapsarı hatta beyaza yakın bir sarı. Bu yaz platin hiç olmadığı kadar moda. Çok cesur bir seçim olan platin rengi saçlarınızla tüm dikkatleri toplamak mümkün. Ama platin olmanın, her şeyden önce sağlıklı saçlarınıza veda etmemeniz için uymanız gereken kuralları var.

 

Platin renkli saçların cazibeyi Fark edilebilirliği arttırdığı bilinen bir gerçek. Hangimiz banka sırasında bekleyen ya da önemli bir davette arz-ı endam eden platin saçlı bir kadının fark edilmez olduğunu söyleyebilir ki” Tüm dikkatleri üzerinizde odaklayan platin rengi bu yaz çok ama çok moda. Ancak dediğimiz gibi platin rengi ama sağlığını kaybetmemiş saçlara sahip olmanız için beyaz tenli ve ince telli saçlı olmak, saç renginizin kumralın daha alt tonlarında olması gibi bazı özellikleri de doğuştan taşımanız gerekiyor.Bu özelliklere sahipseniz ve boyama işlemini profesyonel ellere bırakmışsanız arzuladığınız platine birkaç işlemden sonra kavuşmanız mümkün. Esmerlerde ise platinleşme işleminin istenmeyen sonuçlar getirmesi mümkün. “Zevkler ve renkler tanışılmaz” deyip kötü durma ihtimalini bir kenara bıraksak bile göz ardı edilemeyecek birtakım gerçeklerde var. Normal boya ve açıcılarla saç beş tona kadar açılabiliyor. Platin ise saçın yedi ya da sekiz ton açılmış hali.

Platin rengi elde etmek için açma işlemi toz açıcı denilen ve saçın doğal pigmentlerini eksilten ürünlerle yapılıyor.

Saçın içerisinde etki etmesi için de yine bir kimyasal madde olan peroksit kullanılıyor. Saçın rengi koyulaştıkça, açık sonuç elde edilmek islendiğinde bu ürünler saçta daha fazla tutulmak zorumla kalıyor. Bu yüzden koyu renkli ve kalın telli saçlar fena halde yıpranma tehlikesiyle baş başa kalıyor. Platin ile ilgili önemli ve de gözden kaçırılmaması gereken bir noktada, platin rengin hemen elde edilemeyeceği, İstediğiniz platin rengine kavuşmanız için biraz zaman gerekiyor. Saç uzmanlarının bu renk ile ilgili önemli bir tavsiyesi de platini dipten uygulatmamız. Dipten uygulanan platin rengi kaşlarınızla tezat oluşturacağı için çok yapay bir görünüm verebilir. Kuaförünüze dip renginizi bir iki ton kırdırarak daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kaşlarınızı ise eğer yeleri kadar açık renkte değillerse doğal bırakmamanızda ve bitkisel boyalarla bir iki ton açtırmanızda fayda var. 

Bakım Çok Önemli
Diyelim, islediğimiz platin rengine kavuştuk. Ya sonra? Bu işlem sırasında pigmentleriyle yok oynanmasından ötürü saç, zamanla nemini, esnekliğini ve piritlisini yitirebilir; bu nedenle her yıkamadan sonra mutlaka besleyici bir maske yapılmalı. Haftada bir kez de, saça eski elastikiyetini canlılığını kazandıracak özel yağlar uygulanmalı. Son olarak saçlarınızın kliklerinin yeniden boyanması için on beş günde bir mutlaka kuaförünüze uğramalısınız. Unutmayın: Cildinizin bakımı, bu saçla daha da önem kazanıyor. Çünkü neredeyse beyaza yakın olan bu saç rengi, yüzümüzdeki leke veya sivilce gibi küçük kusurları ön plana çıkarabilir.

Platin rengi saçlar için makyaj önerileri
En önemli kural son zamanların yokmuş gibi görünen nüde makyajlarından ve tam tersi bronz makyajdan uzak durmanız, Çünkü bu tarz bir makyaj platin saçlarınızdan dolayı yüzünüzde çok solgun bir görünümü ortaya çıkarır. Pastel tonların ağırlıkta olduğu makyajdan da kaçınmalısınız. Dudaklarınızı veya gözlerinizi ön plana çıkarmanız gerekiyor. Dudaklarınızda Puşya veya kırmızıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koyu kızıl tonlarındaki maskaralar ve göz kalemleri platin renkli saçlar ile iyi bir kombin oluşturuyor Allıkla ise kullanmanız gereken renkler şeftali tonları.

 

Platin saç örnekleri burada.

Bu haber 1906 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.