Saç Rengini Koruma Tek Başına Yeterli Değil

Haber Tarihi: Perşembe, Nis.04.2013 - 21:15
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Saç Rengini Koruma Tek Başına Yeterli Değil

Düzenli bakım programları sadece saçınızın kızıl tonunu korumaya yetecektir. Fakat siz de Evan Rachel Wood gibi kızıl saçlıysanız saçlarınızı yıpratmadan şımartmalı ve korumalısınız.

Schwarzkopf

 

Bizimle renk pigmentleri dünyasına doğru yolculuğa çıkın. Son aşamada sadece iki pigment grubunun karışımı yani melanin ve feomelanin, saç rengimizi belirler. Sadece az miktarda küçük feomelanin molekülü kızıl tonları sağlayacaktır. Fakat, bu küçük pigmentlerin fazlası muhteşem ve alev alev yanan kızıl saçlar için gerekli olacaktır.


Sizin veya saç stilistinizin saçlarınızı kızıla boyamanız durumunda kızıl renk çabucak gözden kaybolacak ve daha da yavaş bir şekilde saçlarınızı sadece suyla duruladığınızda çıkacaktır. Doğuştan kızıl saçlılar, saç renklerini çabucak ne kadar açacaklarını bilirler. Bu da UV ışığının varlığında feomelaninin daha hızlı aşınmasından dolayıdır. Sadece saç bakımı ve koruması bakır kızıl rengi koruyacaktır. Kızıl saçları parlak tutabilmek için etkin bir bakım gerekmektedir.

 

 Kızıl Saçların Bakımı İçin Yedi Püf Noktası

 

1. Püf Noktası:
Kırmızı pigmentler ışığa duyarlıdır. Bu özellikle bol miktardaki kırmızı pigmentlerde de geçerlidir. Saçlardaki kırmızı pigmentlerin kendiliğinden bol olması, UV ışıklarına en duyarlı cilt tipine eşlik eder. Kızıl saçlılar bu yüzden öğle güneşinden kaçınmalı, UV ışınlarına karşı koruyan saç bakım ürünleri kullanmalı veya şapkayla saçlarını korumalılar.


2. Püf Noktası:
Saçlarınızı kızıla boyadıktan sonra iki hafta kadar havuza girmemelisiniz, çünkü klorlu suyun renk üzerindeki olumsuz etkisi musluk suyundan daha güçlüdür.


3. Püf Noktası:
Sarışınlar, esmerler ve beyaz saçlı kadınlar için birçok besleyici ve koruyucu saç bakım serileri mevcut. Aksine kızıl saçlılar, genelde boyalı saçlar için genel koruyucu saç bakım ürünleriyle yetinirler. Şüphesiz yine de kullanmak durumundalar. Genelde boyalı saçlar için saç bakım ürünleri oldukça yüksek oranda anti oksidan gibi besleyici ve koruyucu madde içerir.


4. Püf Noktası:
Kına kızıl saçlılara göredir. Kızıl saçların bakımına uygun olup olmadığı bireysel tercihlere bağlıdır. Eczanelerde birçok kınalı şampuan ve durulama ürünü satılıyor. Kınadaki bitkisel ve doğal özelliklerin faydalı olduğu düşünülür ve kızıl saçları daha parlak yapar.


5. Püf Noktası:
Kızıl saçlar boya uygulamaları arasında soldukça uygun tondaki boya durulama ürününü kullanabilirsiniz. Durulama ürünleri kızıl rengin parlaklığını korur.


6. Püf Noktası:
Saçlarınızdaki kırmızı pigmentleri ve ışığı korumak için haftalık kür veya saç tedavisi uygulayın. Saç kremlerinden farklı olarak saç kürleri, saça işleyen ve saçın dış yapısındaki boşlukları ve saçın dış tabakasını örten saç bakım malzemelerini içerir. Sonuç olarak kırmızı pigmentler saçta daha uzun süre kalır.


7. Püf Noktası:
Kızıl saçlar dikkat çeker ve giyimle göze çarpan bir zıtlık oluşturur. Bu nedenle kırık saç uçları fark edilir. Bu yüzden en az iki ayda bir kızıl saçlarınızın uçlarını kestirmenizi öneriyoruz.    

Bu haber 2786 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.