Sarı Saçın Sırrı

Haber Tarihi: Pazartesi, Kas.11.2013 - 20:27
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Sarı Saçın Sırrı

Ten rengimize ve yüzümüze uygun doğru rengi bulmak her renkte olduğu gibi elbette ki sarı saçta da çok zordur. Bu yüzden ilham aldığımız sarışınların saç rengi sırlarını sizler için bir araya topladık.

 

Açık Sarışın

 

Bu renk, orta ve koyu sarışınlarda daha doğal durur. Kızıl ve kumral saçlıların bu tonu muhafaza edebilmeleri için zaman ve paradan fedakarlık yapması gerekir. Saçınızı açık tonlarda sarı rengine boyadıktan sonra, güneşin vurduğu bölgelere (yüzünüzün çevresine, enseye ve saç ayrımına) vanilya tonunda gölgeler attırmalısınız. Gölgeler kalından inceye doğru çeşitlilik göstermeli. Bu şekilde doğal bir renge kavuşmuş olursunuz.

 

Koyu Sarışın

 

Doğal kumralların bu renk saça sahip olabilmesi için öncelikle saçlarını sıcak karamel tonlarına boyatıp, sonra da gölgeler attırmalılar. Köklerden başlayıp uca doğru seyrek aralıklarla atılmış ince altın sarışın gölgeler olmalı. Aralarındaki mesafe ise uçlara doğru daha da artmalı. Seçtiğiniz boya rengi saçının doğal renginden daha açık olursa, dipleriniz uzadıkça sevimsiz bir görünüm olabilir. Bu yüzden dört, altı haftada bir kuaföre uğramaya hazırlıklı olmalısınız.

 

Altın Sarışın

 

Uzmanlar saçı gölgelere boğmak yerine, altın sarıyı baz alarak amber-bal ve altın-gül tnlarını bu renge yedirdiklerini, bu şekilde Blake Lively'in saç rengine boyut kattıklarını belirtiyorlar. %50 altın, %25 amber-bal ve %25 kayısı tonu kullanarak bu renge kavuşulabilir. Ten rengine bağlı olarak da sıcak bal, altın-kayısı ve altın-fildişi tonlarını kullanabilirsiniz. Ardından gerek duyulursa saç diplerini fildişi rengine de boyayabilirsiniz. Daha fazla boyut katmak için sıcak bal ve bakır tonlarında balyaj attırabilirsiniz. Uzmanlar balyajları %30 oranında saçın alt bölümlerine atmayı tercih ediyor.

 

Bu haber 3673 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.