Siyah Saç İçin Cesaretinizi Toplayın.

Haber Tarihi: Perşembe, Nis.04.2013 - 16:49
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Siyah Saç İçin Cesaretinizi Toplayın.

Boya danışmanlığımızda siyah saçın tüm ilginç tonlarını ve bu tonları nasıl elde edebileceğinizi gösteriyoruz. Esmer güzeller saçlarının güzelliğini boyalı saçlar için doğru bakımla uzun sure koruyabilirler.

Schwarzkopf

 

Saçları siyaha boyamak çok kolay!Boyayın ve siyah saçlarınızın tadını çıkarın. Koyu renk pigmentler güçlü boya tutar. Öncelikle ten renginizin ve göz renginizin saç renginizle uyumlu olduğundan emin olun. Aksi takdirde siyah saç fazla sert ve havalı görünecektir.


Evrenin en zarif rengi siyah kararını çok sık değiştiren insanlara göre değil. Saçlarınızı siyaha boyatmak, yarı kalıcı veya kalıcı saç rengi ve saç diplerinin doğru bir şekilde ele alınmasını gerektirir.


Siyah saç yaygın olduğu kadar kendine has bir cazibeye sahiptir. Dünyadaki insanların büyüki çoğunluğu siyah saçlıdır. Yine de siyah saçın kendine has bir büyüsü vardır ve dikkat çeker. Koyu renk, güç ve enerjiyi akla getirir; kedicikleri kaplana, bir taşra kızını Dita von Teese'e dönüştürebilir.


Asıl saç rengine bakılmaksızın kalıcı koyu siyah boya uygulamak her bir saç telinizi koyu siyah hale dönüştürecektir. Siyah saç sanatının uzmanı olmak ise saçı parlak tutmayı ve gözle görünür saç diplerinden kurtulmayı gerektirir. Siyah saçın cazibesini korumanın oldukça çaba gerektirdiğini unutmayınız.

Saçlarınızı Siyaha Boyamadan Önce Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Noktalar


1. Püf Noktası:
Ten renginiz açık, gözleriniz mavi mi? Saçlarınızı mavi pırıltılarla simsiyaha boyamak sizi Pamuk Prenses'e benzetecek. Dikkat edin, koyu renk saç açık ten rengini ön plana çıkarır. Sarışın olmanıza rağmen saçlarınızı siyaha boyayacaksanız ihtiyatlı davranmak adına koyu kırmızı dudak parlatıcısı veya ruj taşımalısınız.


2. Püf Noktası:
Sıcak siyah tonları, koyu tenli ve kahverengi gözlü kadınlarda simsiyah renkten daha doğal durur. Koyu tenli kadınlar kahverengimsi siyah saçlarla mükemmel görünür.


3. Püf Noktası:
Saçlarınız ince telli veya çok parçalı ise siyaha boyamak zor bir seçim olabilir. Saç derisi saç altından gözükebilir, bu da görünüşünüzü bozabilir.


4. Püf Noktası:
Hoş ışıltılar, güzel, siyah veya çok koyu renkli saçlar için vazgeçilmezdir. Saçlarınızı siyaha ilk boyadığınız zaman etkili besleyicileri olan bir renklendirme uygulaması kullandığından emin olunuz. Örneğin, Avustralya fındığı yağı saçlarınıza siyah saçlar için gerekli olan ışıltıyı verecektir.


5. Püf Noktası:
Saçlarınızın rengini açık kahverengiden veya daha açık bir renkten siyaha boyatmak istiyorsanız kalıcı bir saç rengi uygulamanız gerekir. Ayrıca her üç ila dört haftada bir siyah saçlarınızın diplerini boyamalısınız.


6. Püf Noktası:
Açılmış saçlarınızı siyaha boyarken oldukça dikkat etmenizi öneririz. Saç açma işlemi saç yapısınız değiştirir ve bu da siyah saçın gelişiminde beklenmedik etkilere neden olur. Açılmış saçta kullanılırsa siyah renk, hiç de ambalaj üzerinde görüldüğü gibi olmayabilir. Örneğin saçlarınızda güçlü kızıl tonlar görülebilir. Bu yüzden açılmış saçınıza siyah boya uygulamadan önce saç stilistinize danışmanızı öneririz. İlk defa boyattıktan sonra saçınızı evde boyayabilirsiniz.


7. Püf Noktası:
İyi bir şekilde uygulanan yoğun siyah boya kırlaşmış saçlarınızı tamamen kapatabilir. Kırlaşmış saçlarınızı siyaha boyamadan önce birkaç hususu göz önünde bulundurmanız gerekir. Koyu siyah renk saçınızda çok uzun süre kalmayacaktır.Saç renginizin hangi hızda solacağı ve şampuanlama siyah rengi ne hızla solduracağı saçlarınızın kendi özelliğine bağlıdır. Siyah saç renginizi sık sık tazelemekten başka seçeneğiniz olmayacak.


8. Püf Noktası:
Saçlarınızı siyaha evde boyamanız durumunda alnınıza, şakaklarınıza ve kulaklarınıza (!) zengin içerikli cilt kremi uygulayın. Aksi takdirde saçınızı boyadıktan sonra cildinizdeki lekelerle uğraşmak zorunda kalırsınız.


9. Püf Noktası:
Saçınızın dış tabakası ne kadar düzgün olursa boyama sonuçları da o kadar güzel olur. Uzun saçları boyamadan önceki gün yoğun bir saç kürü uygulamanız gerekir. Saçlarınızın en üst kısmında ve uçlarında mevcut olması muhtemel olan sert tabakalar düzleşecek ve boya uygulanmasına hazır hale gelecek. Sonuç olarak saç rengi eşit olarak uygulanabilecektir.    

Bu haber 6517 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.