Sarışınlar Ne Tür Parfüm Kullanmalı

Haber Tarihi: Cumartesi, Nis.20.2013 - 15:49
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Sarışınlar Ne Tür Parfüm Kullanmalı

 

Parfümör Andy Wilhelms'e göre sarışınların tenine en uygun parfüm hangisi?

SARIŞINLAR NE YAPMALI?
Sarışınlar için, vanilya ve zambak, kumrallar için çiçek ve baharat, esmerler için ise gül ve yasemin doğru terich olacaktır.
Eğer sarışınsanız tatlı vanilya notları ile sarılıp sarmalanmış hanımeli, müge, zambak gibi zarif çiçeksi notlara sahip parfümleri tercih etmelisiniz. Bu parfümler musky notlarla desteklenmiş olursa sarışın tenlerdeki kalıcılıkları da daha fazla olacaktır.


Parfümör Andy Wilhelms'e göre kumral hanımların çiçeksi dokunuşların baharatlı notlarla kombine edildiği parfümlere yönelmeleri gerekirken, esmer tenli hanımlar gül ve yasemin ile zenginleştirilmiş oryantal parfümler sayesinde kendilerine daha bir güvenli olacaklar. Doğal olarak belki de en az rastlanan saç rengi kızıldır. Kızıl saçlıların ten yapıları da oldukça beyaz ve hassas olduğundan bu hanımlar seçimlerini ipeksi dokunuşları ile floral içerikli parfümlerden ya da tazelik ve ferahlık hissi veren yeşil ve marin kokulardan yapmalılar.


Parfümün uygulanmasına gelince; parfüm önce çıplak tene uygulanmalı, kıyafetler giyildikten sonra tazelenmelidir. Unutulmamalıdır ki saçlar ve giysiler iyi birer parfüm taşıyıcısıdırlar. Eğer parfümünüzün uzun süre etkisini sürdürmesini istiyorsanız parfümü havaya sıkıp altından geçiniz. Saçlarınıza yapışan parfüm zerrecikleri kokunun uzun süre etrafınıza yayılımını sağlayacaktır.    

Bu haber 3511 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.