Esmer Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?

Haber Tarihi: Cuma, Nis.19.2013 - 23:49
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Esmer Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?

 

Kadınlar nasıl giyinmeli? Ne kadar doğru giyiniyoruz. Beğendiklerimizi mi alıyoruz yoksa bize uygun olanları mı? Eve geldikten sonra bir kenara atıp giymiyor muyuz?

Alışveriş yaparken en önemli nokta ten renginiz ve saç renginiz. Giyim alışverişlerinde özellikle ten renginize dikkat ederek alışveriş yapmanız gerekir. Yazın ten renginiz biraz daha koyulaşacağından buna dikkat ederek alışveriş yapmanız daha doğru olur.

 

Eğer ten renginiz esmer ve buğday tonlarındaysa gömlek alırken ekru, kızıl-bej, kızıl- kahve renklerinden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Çünkü bu renkler sizi daha soluk, sağlıksız gösterecektir. Özellikle gardrobumda lacivert, antrasit gibi koyu tonlardaki takımlarım var diyorsanız açık pudra tonlarındaki gömleklerle kullanabilirsiniz. Eğer işim gereği bunları yapmam gerekiyor diyorsanız, ceket ve takımlarda kahve tonlarınız varsa tercihinizi özellikle siyaha giden kahve tonlarında kullanmanız gerekir.

 

Belki de yanlış bildiğiniz ve uyguladığınız bir konuya açıklık getirelim şimdi. Eğer ten renginiz sarı ve açık buğday tonlarındaysa ne teninize yakın tonlar ne de tezat oluşturacak kadar koyu tonlar seçmelisiniz. Genellikle sarışınların yaptığı yanlışlar arasında geliyor bu ya çok soluk renkler ya da fazla koyu renkler kullanılıyor. Hemen bu alışkanlıktan vazgeçmeli ve giyim tarzınızı ve renklerinizi değiştirmelisiniz. İstediğiniz koyu tonlar ise bu tezatlığı daha yumuşak hale getirecek pastel renk tonları ile dengeleyebilirsiniz. Unutmayın bu sene fosforlu renklerde moda.

 

Koyu renk saçlı bayanlar kıyafet rengi seçerlerken koyu renklerden kaçınmalıdırlar. Gri, siyah, koyu kahve gibi. Saç rengini ortaya çıkarmak için daha sıcak renkler seçilmelidir. Turuncu, mavi, yeşil gibi tonlar siyah saçlı bayanlar için ideal kıyafet renkleri olabilir. Esmer bayanlar renkli bir bluz giydiğinde makyajında ve pantolon yada etek seçiminde pastel tonlara yönelmelidir.

Bu haber 7159 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.