Trende katılın, kızıl olun!

Haber Tarihi: Cumartesi, Nis.13.2013 - 14:33
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Trende katılın, kızıl olun!

 

Kızıl saçtaki kızıl ifadesi, sıcak kızılımsı kahveden yapay mora kadar geniş bir yelpazeye dağılır. Saçları kızıla boyarken ilk aşama saç rengi açmaktır. Ama bu, yeni saç boyama teknikleriyle çok da gerekli değil.

Şüphesiz şimdilerde en güçlü saç rengi trendi kızıl. Bugünlerde moda dünyası doğal görünmeyen alev alev bakır renklerine daha çok meyilli. Kızıl saçlı modeller çok revaçta. (www.modelswithredhair.com)


Saçlarınız omuz hizasında ise siz de bu trendin öncüsü olabilirsiniz. Kızıl topuzlar ve yumuşak kızıl dalgalı gölgeli tutamlar özellikle moda. Tabii ki karşı trendi olmayan trend, trend değildir. Kızıl saçlardaki mavimsi tonlar ve ensedeki saçları tıraşlanmış bir şekilde yapılan ve göze çarpan kısa saç kesimleri ayrıca Rihanna'nın kızıl gölgeleri, 2011'de de hayranlarını buldu.

Trend Bir Kızıl Saçlı Olmanın Yolları


1. Püf Noktası:
Saçlarınızı kızıla boyamak, doğal saç renginizden açık bir renge boyamak istemediğiniz sürece çocuk oyuncağı. Yeni saç renginizin verdiği etkiyi mahveden, uzayan saç diplerinize aldırmadan, yeni saç renginizi denemek için durulanabilir renklendirici uygulamaları kullanın.


2. Püf Noktası:
Normalde kahverengiden bakır rengine geçiş sürecinde saç açma işlemi de yapılırdı. Öncelikle koyu renk pigmentler silinir sonra kırmızı pigmentler eklenir. Mantıklı görünüyor. 3 dayanıklılık faktörlü yeni kalıcı boyalar saçı açıyor ve koyu kahverengiden parlak kızıla geçiş sağlıyor.


3. Püf Noktası:
Açılan saç rengini değiştirmek genelde sorunludur. Bu kızıl saça uygulanmaz. Genelde saç, boya sürprizleri olmadan kırmızı pigmentleri absorbe eder.


4. Püf Noktası:
Gri saçları kızıla boyatmanın en iyi yolu kuaföre gitmektir. Kırmızı pigmentler aklaşmış saçlara doğal pigmentli saçlardan daha farklı şekilde bağlanır. Kırlaşmış saçlarınızı kızıla boyamadan önce bir uzmana danışın. Uzman saçınızın niteliğini ve istenilen rengi değerlendirecek ve yanlışlıkla pembe saçlı olmamanızı veya cinlere, İrlanda cücelerine benzememenizi sağlayacak.


5. Püf Noktası:
Saçlarınızı kızıla boyamak anti aging önlemi olarak işlev görmeyecektir. Saç stilistleri kızıl saçın yüzü aydınlatarak ortaya çıkarttığını düşünüyor. Yüzde ne varsa gözler onu görür. Bunlara kırışıklıklar da dahildir. Mümkün olduğunca genç görünmek isteyen kadınlar kızıl saçtan köşe bucak kaçmalı. Bu da özellikle mavi tonlu kızıl gibi yapay görünümlü kızıl tonlarına uygulanır.
6. Püf Noktası:


Sarı ve kızıl arasındaki saç renkleri yumuşak ve doğal görünür. Bu renkler açık tenli ve yeşil veya mavi gözlü kadınlarda mükemmel durur. Pas renkli saç kahverengi gözlü esmerlerde daha uyumlu görünür.


7. Püf Noktası:
Saçlarınızı evde kızıla boyarsanız kıyafetinize, halıya veya döşemelere dökmemeye dikkat edin. Bu kırmızı lekeleri çıkarmak oldukça zordur. Evde boya yaptığınızda lekelense bile dert etmeyeceğiniz bir tişört giyin veya omuzlarınıza bir havlu sarın.


8. Püf Noktası:
Doğru renk tonundan emin değilseniz acele etmeyin. Kızıla boyama işlemi yanlış yapıldığında can sıkıcı bir saç açma işlemi kaçınılmaz olacaktır. Renk seçiminizi yapmadan önce zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınıza danışın.    

Bu haber 2641 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.