Saçlarınızı Sarıya boyarken nelere dikkat etmelisiniz?

Haber Tarihi: Cuma, Nis.12.2013 - 21:55
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Saçlarınızı Sarıya boyarken nelere dikkat etmelisiniz?

 

Saç rengi boyamadan ziyade depigmentasyon (renk açma) ile daha çok açılır. Okumaya devam edin, saçınızı açarken aklınızda bulundurmanız gerekenleri ve istenmeyen yan etkileri önlemeyi öğreneceksiniz.

Gerçek sarışın değil misiniz? Bu durum insanların yüzde 95'i için geçerli. Alman kadınlarının yaklaşık dörtte biri sarışındır fakat bunlardan çok azı doğal sarışındır. Bu çok az kadın haricinde tüm kadınlar saçlarındaki doğal pigmentleri canlandırmışlardır. Renk uygulamaları arasında saç rengi açma listenin bir numarasında gelmektedir. Platin sarısı gibi aşırı sarı tonlar, modeller ve starlarda modayken günlük hayatta kadınlar daha yumuşak bal ve karamel tonlarını tercih ediyor.


Yapay sarışınlar ucuz görünmemeli, nefes kesici derecede güzel olmalı. Bu yüzden saç açma işlemi dikkatli bir şekilde ve iyi bir renk anlayışıyla yapılmalı. Doğal ve hafif bir şekilde görünen sarı saçlar çok hoştur. Size vereceğimiz ipuçları ile esmerler bile doğru ve çoğunlukla zararsız bir şekilde saç renklerini değiştirebilir.


Doğru Saç Açma Yöntemleri


1. Püf Noktası:
Sarı saçlarınızın tamamen doğal görünmesini mi istiyorsunuz? O zaman saçlarınızı iki tondan daha fazla açmamalısınız. Ayrıca kaşlarınızın rengini de göz önünde bulundurun. Saçlarınızla kaşlarınız arasındaki renk farkı çok büyükse saç renginiz yapay duracaktır.


2. Püf Noktası:
Açılmış saçı boyarken çok dikkatli olun. Değişen saç yapısı kötü sürprizlere yol açabilir. Örneğin saç rengi ambalaj üzerinde görünenden daha yoğun görünebilir veya daha fazla renk pigmenti saça sızıp istenilenden daha koyu yapabilir.


3. Püf Noktası:
Güneş ışınları saçlarınıza kızılımsı bir parıltı mı veriyor? Bu durumda kızıl pigmentler saçınızdan alınmalı. Yoksa açık sarı saça sarı bir renklenme verebilirler. Yeni ve özel sarı boya uygulamaları orijinal kızıl saçlar için geliştirilmiştir. İstenmeyen sarı renklenmeyi nötrleştirirler.


4. Püf Noktası:
Zaten sarışınsınız ve saçlarınızın biraz daha açılmasını mı istiyorsunuz? Açıcı saç spreyi sizin için ideal çözüm olabilir. Her uygulamada saçlarınızı çeyrek ton açabilir. Güneş ışığı ve sıcak fön havası bu etkiyi yoğunlaştıracaktır.


5. Püf Noktası:
Çok esmerler saçlarını sekiz tona kadar açabilmek için evde güçlü bir açıcı çözüm uygulayabilirler. Saç açıcısını saçınızda 45 dakikadan fazla tutmamanız gerekir.


6. Püf Noktası:
Görünen saç köklerinden nefret ediyor ve sık sık açma işlemi yapmak istemiyor musunuz? Öyleyse Jennifer Aniston'ın sarı-kahve trendi tam size göre. Saç stilistiniz, saç renginize istediğiniz doğal gölgeleri vermek için kahverengi saçlarınıza gölge atacaktır.    

Bu haber 2299 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.