Sarı saçlar, sonunda!

Haber Tarihi: Cuma, Nis.12.2013 - 21:35
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Sarı saçlar, sonunda!

 

Saçlarınızı sarıya boyattıysanız bu müthiş hissin sizinle sonsuza kadar devam etmesini isteyebilirsiniz. Bazı bakım ritüellerini gerçekleştirdiğiniz takdirde hiçbir şey sizi uzun süre sarışınlığın tadını çıkarmaktan alıkoyamayacak.

Sarı saçlar, sonunda! Saçlarınızı daha yeni sarıya boyattıysanız bu müthiş hissin sizinle sonsuza kadar devam etmesini isteyebilirsiniz. Bazı bakım ritüellerini gerçekleştirdiğiniz ve doğru ürünleri kullandığınız takdirde hiçbir şey sizi uzun süre sarışınlığın tadını 
İster doğal, ister boya olsun, sarı saçlar koyu renk saçlardan daha çok bakım gerektirir. Saçları doğal sarı olan kadınların saçları esmerlerden daha ince telli ve hassas. Saçlarınızı sarıya boyattıysanız, kimyasal ürünler saçlarınızı kolayca zayıflatıp donuklaştırabilir.


Sarı Saç Gümüş ve Altın Renkle İyi GidiyorSaçlarınızı ağırlaştırmayacak fakat parlaklık verecek ürünleri kullanarak saç renginizin güzelliğini koruyabilirsiniz. Bolca nemlendirici besleyici ve saydam içerikli hafif dokulu ürünler sarı saçların ışığından alarak grimsi donukluk verir. Sarı saçlar için özel bakım ürünler, musluk suyunda kalsiyum ve magnezyumu emen etken maddeleri de içermektedir. Bu, saçınıza doğal bir parlaklık verir. Bir adım daha ileri gitmek isteyebilirsiniz: Saçlarınıza altın ve gümüş rengi pigmentler katmak rengi yoğunlaştırır ve çekici ışık yansımalarını ortaya çıkarır.


Sarı Saç - Favori Saç Renginizdeki Cevheri Açığa Çıkarın


1. Püf Noktası:
Yaz aylarında sakın UV koruması olmadan dışarı çıkmayın. Açık renk saçlar koyu renk saçlardan daha az melanin içerir. Bu yüzden güneş ışınları saçlarınıza daha kolay sızar. Aslında saç rengi ne kadar açıksa saçın o kadar bakıma ihtiyacı olacaktır.


2. Püf Noktası: 
Platin sarısı saçınızda sarı bir renklenme mi var? Kır veya beyaz saçlar için özel olan şampuanlar macenta pigmentli istenmeyen sarı tonları nötrleştirerek bu sorunu çözebilir. Bu sarı izlere karşı çıkan savaşta doğal müttefikler, papatya ve lavantadır. Her ikisi de saç bakım malzemeleri arasında en sevdiklerimizdir.


3. Püf Noktası: 
Sarı saçınızda yeşil bir renklenmem mi fark ettiniz?  Suçlu, musluk suyundaki bakır olabilir. Çözüm yolu, asidik durulama malzemeleridir. Durulama malzemesi, bir bardak suda iki yemek kaşığı limon suyu veya buna alternatif olarak suda çözünen aspirin olabilir.


 4. Püf Noktası: 
Rengi açılan saçlar haftalık kür ister. Saç kremlerinden farklı olarak bu saç kürleri saça derinlemesine işleyen etken maddeleri vermektedir. Her açış, saç kepeği tabakasına zarar verir. Saç kürlerinin düzenli bir şekilde uygulanması bu zararları azaltacaktır.    

Bu haber 3112 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.