Dümdüz bir karın için 7 tavsiye

Haber Tarihi: Çarşamba, May.04.2016 - 13:02
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Dümdüz bir karın için 7 tavsiye
Sağlıklı yaşam konusunda önerilerde bulunan Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, 7 kolay tüyo ile düz bir karna sahip olmanın yollarını anlatıyor.
 
 
 
Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri'nin 'İyi Yaşa” platformunda tavsiyelerde bulunan Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, düz bir karna sahip olmak için kısa süreli bir çabadan fazlası, zaman ve emek harcamak gerektiğini belirtti. Şeber, "Mükemmel bir karına sahip olmanın yolu sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizden geçse de kimi zaman bunlar için gerekli vakit kalmayabiliyor. O ne zamandır beklediğiniz arkadaş düğününde istediğiniz elbiseye sığmak istiyorsanız ya da sunumunuzun olduğu o iş toplantısında pantolonunuzun kat kat durmasını istemiyorsanız ufak birkaç tüyo ile günü kurtarabilirsiniz” diye konuştu.
 
 
 
İşte düz bir karna sahip olmak için 7 tüyo:
 
 
 
1- Duruşunuzu değiştirin
Gün içerisinde genelde boyun ve sırt kaslarımıza yüklenerek duruyoruz. Karın kaslarımız neredeyse hiç çalışmıyor. Dengeli ve dik bir duruş karın kaslarınızı kullanmanızı sağlayacağı için karnınızı daha düz gösterecektir. Gün içerisinde karın kaslarınızı hafif gergin tutmayı alışkanlık haline getirdiğinizde sadece boyun fıtığı riskiniz azalmaz, düzgün bir beden postürü yakalayarak, daha düz görünen bir karna sahip olursunuz.
 
 
 
2- Su için
Düzenli su tüketimi sindirimin tam olarak yapılmasını ve vücutta kan dolaşımının düzenli olmasını sağlar. Bu da sis karnınızın ve ödemli bir vücudunuzun olmasını engeller. Günde 1,5-2 litre düzenli su tüketmeye özen gösterin.
 
 
 
3- Kabızlıkla mücadele edin
Tuvalete yeteri kadar vakit ayırmamak, düzensiz su tüketimi, hareketsizlik kabızlığın en büyük nedenleridir. Yapılan araştırmalarda stresin kadınlarda daha fazla kabızlığa yol açtığını göstermiştir. Mümkün olduğu kadar sakin kalmaya çalışın ve tuvalette zaman geçirin. Kabızlık probleminiz hâlâ çözülmüyorsa probiyotik yoğurt ve kefirden destek alın.
 
 
 
4- Lokmanızın farkında olun
Yavaş yemek hem sindirimi kolaylaştırarak midenizin şişmesine ve kan şekerinizin hızlı yükselmesine mâni olur hem de daha kolay bir şekilde ve daha az bir besin ile doymanızı sağlar. Bir lokmayı en az 10 kez çiğneyerek tüketirseniz yılda 3-4 kiloyu fark etmeden verebilirsiniz.
 
 
 
5- Yemekte konuşmaktan ve asitli içecek tüketmekten vazgeçin
Konuşarak yemek ve yemekte asitli içecek tüketmek daha fazla hava yutmanıza sebep olacağından ötürü kendinizi daha sis hissetmenize ve karnınızın şişmesine neden olur. Sohbeti yemek sonrasına kaydırın ve asitli içeceklerden vazgeçin.
 
 
 
6- Sakız çiğnemeyin
American College of Gastroenterology'nin açıklamasına göre sakız daha fazla hava yutmanıza sebep olarak karın sisliği yaratıyor. Nefesinizi tazelemek istediğinizde nane ve karanfili deneyin.
 
 
 
7- Rahatlayın
Stres vücutta bazı hormonların sentezini değiştirerek daha sık kabız olmanıza yol açar. Aynı zamanda stresle birlikte artan kortizol ile vücudunuz alarm durumuna geçer. Şişkinlik hissinden kurtulmak için her gün en az 20 dakika gerçekten rahatladığınız bir aktivite ile uğraşmanız gerektiği uzmanların ortak görüsü.

Bu haber 1072 defa okundu.

Etiketler: Dümdüz bir karın için 7 tavsiye  >  diyet  >  spor  >  güzellik  >  kadın  >  karın kasları  >  egzersiz

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.