Yalnızlık Sigara Kadar Zararlı

Haber Tarihi: Cuma, Nis.22.2016 - 15:00
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Yalnızlık Sigara Kadar Zararlı
İngiltere'de yapılan bir araştırmada yalnızlıkla ilgili ilginç bir sonuç çıktı. 23 farklı çalışmanın birleştirilmesiyle oluşturulan araştırmada, katılımcılardan topluma olan bağlılıklarını seviyelendirilmeleri istendi. Katılımcıların koroner kalp rahatsızlıkları 3 ile 21 yıl arasında değişen dönemlerle izlendi. 23 farklı çalışmadan oranları yüzde 2.8 ile yüzde 77.2 arasında değişen katılımcılar kendilerini yalnız veya toplumdan dışlanmış olarak tanımladı.
 
 
 
Yalnız insanlar normalde daha fazla hastalığına yakalanıyor
Sonuç olarak yalnızlık ya da toplumdan dışlanma sorunu yaşayan insanların yüzde 29'unun normalden daha fazla koroner kalp rahatsızlıklarına yakalandığı, yüzde 32'sinin ise daha fazla felç geçirdiği ortaya çıktı.
 
 
 
Yalnızlık en fazla Avrupa'da görülüyor
Yalnızlığın en fazla görüldüğü yerler ABD, Avrupa, Japonya ve Avustralya olarak listelendi. Katılımcıların özellikle depresyon, fiziksel ve ruhsal sorunlar nedeniyle toplumsal ilişkiler kuramadığı belirtildi. Bunun dışında, çevresinde birçok arkadaşı olmasına rağmen kendini yapayalnız hisseden insanların sayısının da oldukça yüksek olduğu ifade edildi.
 
 
 
Sigara ve alkol alışkanlığı getiriyor
Yalnızlık yaşayan insanların sağlıksız alışkanlıklar edindiği, bu alışkanlıkların başında dasigara, Alkol, gereğinden fazla ya da az gıda tüketiminin geldiğinin altı çizildi.
 

Bu haber 757 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.