Düzenli Kahve Tüketimi Kolon Kanseri Riskini Azaltıyor

Haber Tarihi: Çarşamba, Nis.13.2016 - 00:30
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Düzenli Kahve Tüketimi Kolon Kanseri Riskini Azaltıyor
Yapılan araştırmalara göre düzenli kahve tüketiminin bağırsak kanseri riskini azalttığı tespit edildi.
 
 
Düzenli kahve tüketimi kolon kanseri riskini azaltıyor
Amerikan Kanser Araştırmaları Derneğinin yayımladığı tıp dergisi Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention'ın nisan sayısında yer alan makaleye göre, düzenli kahve tüketimi kolon ve rektum kanseri riskini azaltıyor.
 
 
 
Kanser riski yüzde 26 azalıyor
Güney Kaliforniya Üniversitesi araştırmacılarından Stephanie L. Schmit ile ekibinin, 5 bin 145 kanser hastası ile 4 bin 97 kişilik kontrol grubunun gıda tüketimini karşılaştırarak yaptığı çalışmanın bulgularına yer verildi. İsrail'in kuzeyinde gerçekleştirilen araştırmada kahvenin kafein miktarının, hazırlanma şeklinin, kanserin geliştiği bölgenin ve tüketicinin etnik kökeninin dikkate alındığı bildirildi.
 
 
 
Mercek altına alınan kanser hastaları ve kontrol grubu üyelerinin yüzde 61,3'nün Aşkenaz Yahudisi, yüzde 21,4'ünün Sefarad Yahudisi, yüzde 13,5'inin de Arap olduğu belirtilen makalede, kahve tüketiminin genel olarak kanser riskini yüzde 26 azalttığı kaydedildi.
 
 
 
Makalede, tüketilen kahve miktarının özellikle Aşkenaz ve Sefarad Yahudilerinin kolon ve rektum kanseri geliştirme oranlarını azalttığı tespitine yer verildi.

Bu haber 733 defa okundu.

Etiketler: Düzenli  >  Kahve  >  Tüketimi  >  Kolon  >  Kanseri  >  Riskini  >  Azaltıyor  >  kolon kanser  >  tedavi  >  sağlık

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.