Kolay Şekil Alan Kıvırcık Saçlar

Haber Tarihi: Pazartesi, Nis.04.2016 - 20:41
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Kolay Şekil Alan Kıvırcık Saçlar
Artık buklelerin daha bakımlı olacak ve daha kolay şekil alabilecek!
 
 
 
1.Karışmış buklelere elveda de
 
Banyodayken, saçlarını şampuanladıktan sonra, saç bakım kremini uygula ve geniş dişli bir tarak yardımıyla nazikçe dolaşıklıkları açmaya başla. En uçlardan başlayarak taramaya başlarsan hem uçlarda kırık oluşumunu önlemiş olursun hem de düğümleri açmak daha kolaylaşır.
 
2.Havlu yerine tişört
 
Normal havlular saç tellerin için biraz sert olabilir çünkü saçlarını havluyla ovarak kurutmaya çalıştığında saçların hem zarar görür hem de elektriklenir. Bunun yerine mikro-fiber bir havluyu ya da kullanmadığın bir tişörtü saçlarındaki nemi alması için kullanabilirsin.
 
3.Şekillendirici köpüklerin gücü
 
Kusursuz bukleler için kuru ya da nemli saçlarına hacim köpüğünü uyguladıktan sonra, eğer fön makinenin difüzörü varsa onunla, ama yoksa da elinle buklelerini şekillendirerek kurutabilirsin.
 
4.Kendiliğinden kuruyan bukleler
 
Saçlarının ısıdan zarar görmemesini istiyorsan, kurutmadan önce saç bakım yağı uygulayabilir ya da saçlarını gevşek bir topuz yapıp kendiliğinden kurumasını da sağlayabilirsin. Topuz yaptığında buklelerin hacimli şeklini korur ve sönüp, düz görünmelerini engellemiş olursun.
 
5.Sıvı bakım kremlerinden yararlanabilirsin
 
Saçlarını yıkamadığın günlerde ya da iki yıkama arasında saçlarına şekil vermeden önce kontrol altına almak için sıvı bakım kremlerinden yararlanabilirsin.

Bu haber 1037 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.