Para Biriktirmenin Kolay Yolu

Haber Tarihi: Pazar, Ara.13.2015 - 00:16
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Para Biriktirmenin Kolay Yolu

Son zamanlarda farklı kişilerden farklı yöntemlerle tasarruf, alışverişten uzaklaşma ya da para biriktirme hakkında çeşitli yazılar okuyoruz. 

Hayatın her döneminde herkes para biriktirmeye çalışır. Kimi başarır  kimi vazgeçer yolun yarısında. Para biriktirmek irade işidir aslında. Kolay gibi görünse de bazen zorlar sizi, özellikle eliniz iyice sıkıştığında.

İşte tam da bu yüzden yoktan var edilemeyeceği için zarardan kar etme yolları aramalıyız. 

Nasıl mı ? İşte şöyle;

 

1- Alışveriş olmazsa olmazlardan olduğuna göre , (en azından zorunlu ihtiyaçlar için). Alışverişe çıkmadan önce mutlaka yemek yiyin. Tok olmanız gereksiz abur cuburları almanızı engeller.  Alışveriş için ikinci seçenek de liste yapmanız. İhtiyaç dışı ürünleri eve doldurmamış olursunuz.

 

2- Evlerinizin yalıtımını sağlamlaştırın. Yazları evi soğutmak kışları ısıtmak sorunu aza indirmiş olursunuz. Faturalarınıza büyük ölçüde yansıdığını farkedeceksiniz.

 

3- İşe giderken yakın mesafe ise yürümeyi tercih edin. Sabah sporu yapmış olursunuz. Açık hava ile daha açık bir zihinle güne başlarsınız. Uzak mesafe ise toplu taşıma tercih etmeniz masrafınızı azaltır.

 

4-Sabah kahvenizi edineceğiniz termos bardağınızda evden götürdüğünüzde kahveye ek ücret vermezsiniz ( her iş yeri kahveyi bol bol dağıtmaz).

Dışarda kahve içmek yeterince masraflı bir iş , her zaman olmasa da ara sıra dışarı çıkın kahve için. Evde içeceğiniz kahveler size kahve başına yaklaşık 5 ile 10 lira arası kâr sağlayacak.

 

5- Evlere verilen işler var. Akşam evde tv karşısında poşet katlayabilir, davetiyelere boncuk yapıştırabilir ya da benzer işlerle birikiminize güzel bir katkı yapabilirsiniz.

 

6- Geri dönüşüm bu olayın en zevkli ve kârlı kısmı. Eski bir kıyafetinizden mi sıkıldınız üstüne düğmeler dikin tamamen yeni bir model olsun. Dolabınızın rengi mi soldu. Yeni bir dolabın kulpu fiyatına bir kutu boya işinizi çözer. Dilerseniz BURADA farklı fikirler de edinebilirsiniz.

 

 

Bunlar sadece birkaç örnek. Hayal gücünüzü kullanırsanız sizler de çeşit çeşit biriktirme yöntemleri bulabilirsiniz.

Hatta bulduklarınızı aşağıda yorum kısmına yazarak bizimle paylaşın lütfen.

 

Sevda Akkale

Bu haber 1380 defa okundu.

Etiketler: Para Biriktirmenin Kolay Yolu  >  kariyer  >  para  >  sağlık  >  aktivite  >  kahve  >  para  >  finans

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.