Farklı Yüzeylerden Tükenmez Kalem Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Haber Tarihi: Cumartesi, Eki.24.2015 - 17:52
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Farklı Yüzeylerden Tükenmez Kalem Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Farklı Yüzeylerden Tükenmez Kalem Lekesi Çıkarma Yöntemleri

 
Bilgiler tavsiye niteliğindedir. Emin olmadığınız yüzeylerde kullanmayınız. Farklı yüzeylerde farklı malzemelerin  leke bırakma olasılığı vardır.
 
Sentetik kumaşın üzerindeki tükenmez kalem lekesi için: Lekeli kısma bol miktarda saç spreyi sıkıp kurumaya bırakın. Kuruyan spreyi yumuşak bir fırça ile fırçalayın veya kuru temiz bir bez ile de silebilirsiniz. Sildikten sonra leke olan bölgeyi yıkayınız.
 
 
Başka bir yöntem ise saf alkol ile lekeyi silmektir. Leke olan kimsin arka yüzüne kağıt havlu veya peçete tarzı emici özelliği olan kağıt koyun. Lekenin üst tarafını 90 derecelik saf alkole batırılmış bir parça pamuk ile siliniz.
 
 
 
Duvar kağıtlarının üzerindeki tükenmez kalem lekesi için: Temiz bezi nemlendirip arasına karbonat koyun ve lekeli kısmi çok bastırmadan siliniz.
 
 
Renkli kumaşın üzerindeki tükenmez kalem lekesi için: Hardal tozunu krem kıvamına gelecek şekilde sulandırın. Hardal tozu krem sekline gelince lekeli kısma sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Sonrasında normal şekilde yıkayabilirsiniz.
 
 
 
Plastik duvar veya tahta eşyalardaki tükenmez kalem lekeleri için: Bol sabunlu su ile bastırarak silebilirsiniz. Bazı zor lekeleri için lastik silgi ile silmeniz de mümkündür.
 

 

Bu haber 1056 defa okundu.

Etiketler: Farklı  >  Yüzeylerden  >  Tükenmez  >  Kalem  >  Lekesi  >  Çıkarma  >  Yöntemleri  >  tükenmez  >  kalem  >  leke  >  dekorasyon  >  temizlik

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.