Selfie İçin Protez Kol Üretildi

Haber Tarihi: Çarşamba, Nis.29.2015 - 22:36
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Selfie İçin Protez Kol Üretildi
Selfie çılgınlığına yeni bir boyut kazandıracak icat ortaya çıktı: Protez kol...
 
 
Selfie için protez kol üretildi
Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle başlayan 'selfie' çılgınlığı, beraberinde 'selfie çubuğu'nu getirmişti. Müzeler ve statlarda yasaklanmasına rağmen popülaritesini bir türlü kaybetmeyen 'selfie'de yalnızlığa birebir gelecek icat daha ortaya çıktı.
 
 
Protez el ile selfie
Justin Crowe ve Aric Snee isimli iki kafadar tarafından üretilen insan eli şeklindeki bu protez el, çılgınlığa yeni bir boyut getirdi.  Protez kolu 'selfie çubuğu'na çevirmekteki amaçlarının yalnız insanlara yardım etmek ve onların yalnızlık hissini gidermek olduğunu belirten kafadarlar, sosyal medyada da günün konusu oldu. Bazı kullanıcıların eleştirini alan diğerlerinin ise takdirini kazanan ürün, özellikle 'yalnız tatile çıkanlar' için en yaratıcı ürün seçildi.
 
 
 
2013'ün viral hikayesi
Bu icat 2013'ün viral hikayelerinden birini akıllara getirdi. Sevgilisini gittiği her yerde el ele takip eden Rus fotoğrafçı Murad Osman'ın dünyanın çeşitli bölgelerinde çektiği bu fotoğraflar sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.
 
 
 
İkili beraber çıktıkları dünya turu boyunca hep bu konseptte poz vermiş, sonrasında hatırı sayılır bir üne kavuşmuştu. İki gezginin konseptini anımsatan bu aletin normal selfie çubuklarının yerini alıp almayacağını ise zaman gösterecek. Yine de protez selfie kolu 2015'in en yaratıcı icatlarından biri oldu bile...

Bu haber 1299 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.