Kariyer Planlama

Haber Tarihi: Çarşamba, Nis.10.2013 - 21:47
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Kariyer Planlama

 

1. KARİYER
2. Kariyer Nedir
3. Mesleki hedeflerimiz doğrultusunda gerekli eğitimleri alarak bireysel açıdan kendimizi geliştirme sürecine kariyer denir.
4. Her zaman yükselmeye çalışmak yükselmek için gayret etmektir.
5. İş hayatımızdaki eksikleri tamamlamaktır.
6. Klasik şekli ile sonu olmayan bir yol benzetmesi ile tanımlanır. İnsanın kendisini ve kariyerini geliştirmesinin sonu yoktur.
7. İş hayatımızda birçok kişiyle yarış içinde oluruz.
8. Kendimizi belirli alanlar geliştirerek ve belirli alanlarda kariyer sahibi olarak iş hayatında rakiplerimizden bir adım önde durabiliriz.
9. İthalat yapan bir firmanın alacağı elemanlarda arayacağı ilk özellik yabancı dildir. Yabancı dil alanında daha önceden çalışmış veya o konuda eğitim almış kişiler iş alımı sırasında tercih sebebidir.
10. Kendimize başkalarında olmayan ve bizi başkalarının önüne geçirecek özellikler katmaktır.
11. Mühendis arayan bir firmanın bilmesi gereken programların yanında yabancı dil bilmesi rakiplerinden öncelik sağlayarak iş alınmasını sağlayacaktır.
12. Kariyer Planlaması Nasıl Yapılır?
13. Kariyer planlaması düşüncesi, sadece iş hayatına atıldıktan sonra değil, lise ve üniversite dönemlerinde de düşünmeye başlanması gereken bir konudur.
14. Kariyerinizi planlarken, Hedefleriniz, mesleğinizin  sizi sosyal, ekonomik, bireysel doyuma ulaştırmasını göz önünde bulundurmalısınız.
15. İş hayatını yaşayıp, biraz iş deneyimi kazandıktan, kendinizi mesleki açıdan da değerlendirerek planlarınızı gözden geçirebilirsiniz.
16. Ayrıca kariyer planlamanızı değişen iş koşullarına, değişen iş alanlarına göre de yeniden değerlendirmeniz gerekebilir.
17. Kariyer planlarken belirli bir süre aralıkları için belirli bir sektörde kendini geliştirmeye ihtiyaç duyulup duyulmaması incelenir.
18. Kariyer Nasıl Yapılır?
19. Öncelikle kariyer yapılacak olan alan belirlenir.
20. •İmkan var ise işle alakalı okullarda eğitim alınır .•Gerekiyorsa bir uzmandan destek alınır.•Daha önce aynı işi yapmış kişilerden bilgi alınır. •Konuyla alakalı yazılmış olan kitap dergi yazı varsaincelenir.
21. Kariyer iş hayatındaki başarının sırrıdır.
·
Muhammet Selman AYAS

Bu haber 1503 defa okundu.

Etiketler: kariyer  >   >  meslek  >  hedef  >  planlama  >  plan  >  amaç  >  bayan  >  kadın

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.