İnternetten Ayakkabı Alışverişinde Dikkat Edilecekler

Haber Tarihi: Salı, Ara.16.2014 - 15:46
 |  Karakter Boyutu : A- A+
İnternetten Ayakkabı Alışverişinde Dikkat Edilecekler
Ayakkabı seçimi kadın vücudunun genel estetik yapısını etkileyebilecek en önemli konulardan bir tanesidir ve yanlış ayakkabı seçiminde ayak, bacak ve kalçalardaki şekil bozukluklarına kadar onlarca farklı estetik sorun kadınları beklemektedir. Son zamanlarda ise internetten ayakkabı almak popüler hale gelmiş konular arasında yer alıyor. Peki internetten ayakkabı almak isteyenler nelere dikkat etmeli?
 
Günlük hayatta mağazalardan ayakkabı aldığımızda ayakkabıları birebir görme ve deneme şansımız olduğu için kendimize doğru ayakkabıyı seçme şansımız oldukça yüksektir. Zira malzeme kalitesinden tutun da kıyafetlerinizle nasıl durduğuna kadar onlarca farklı konuda hemen değerlendirme yapabilirsiniz. Fakat internetten yapılan alışverişlerde maalesef böyle bir şansımız mevcut değil ve bu durum sorunlara neden olabiliyor.
 
Dolayısıyla sizler için ilk önerimiz, mağazalarda birebir denediğiniz ayakkabıları internette daha uygun fiyata aramanızdır. Böylece ayakkabı seçiminizin mümkün olduğunca doğru olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca fiyat konusunda da kazıklanma olasılığınız düştüğü için içiniz rahat bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
 
Fakat daha önce hiç görmediğiniz, denemediğiniz bir ayakkabıyı internetten almak bazı riskler barındırıyor. Bunlardan en büyüğü, ayakkabının numarası size uysa bile ayağınıza uymaması sorunudur. Her ne kadar pek çok e-ticaret sitesi bu konuda değişim desteği sunsa da bu hem vakit hem de kargo parası nedeniyle nakit kaybı olabilmektedir. Ayrıca bazı sitelerin her ayakkabının her numarasını bulundurmadıkları da dikkate alınmalıdır.
 
Aldığınız ayakkabının sizin için en doğru seçim olduğu da kuşkulu olabilmektedir. Özellikle topuklu ayakkabı, gece ayakkabıları gibi seçimlerde rahatlığın test edilmesi gerektiği için internetten alım önermiyoruz. Spor ayakkabı gibi daha risksiz ayakkabı türlerinde ise biraz daha serbest olabilirsiniz. Gece kıyafetleriniz ile giymek için aldığınız ayakkabıların sizin ortopedinize uymaması, duruşunuzu bozması ve aynı zamanda malzeme kalitesi yönünden kıyafetlerinize yakışmaması şansı her zaman mevcuttur.
 
Eğer sizin için en uygun ayakkabıyı bulduğunuza inanıyorsanız, satın almayı gerçekleştireceğiniz ayakkabının sitesinin genel politikalarını incelemeli, iade durumlarını değerlendirmelisiniz. Tabii ki sözünün eri ve ürünlerinizi zamanında size yetiştirebilecek bir e-ticaret sitesi bulabilmeniz ve bu konuda kötü üne sahip olan sitelerden uzak durmaya gayret göstermelisiniz.
 

Bu haber 1826 defa okundu.

Benzer Haberler

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.