Hayata Mutluluk Katmanın Yolları

Haber Tarihi: Perşembe, Eyl.04.2014 - 01:13
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Hayata Mutluluk Katmanın Yolları

Hayata Mutluluk Katmanın Yolları

 
 

Hayat hızla akıp gidiyor. Öyle ki birçok kişi zamanın hızla akıp geçtiğini saatler ve günlerle ile değil aylar hatta yıllar ile ölçmeye başladı. 'Ya şu 2014 ne ara geldi geçti ben hiçbir şey anlamadım' diyenleri mutlaka duymuşsunuzdur. Zaman artık kimseye yetmiyor.

Bütün yıl boyunca yaşadığınız önemli şeyleri düşünün. Birçoğu silik bir haldedir. Bunun sebebi anılarınızın yerine hemen yenisini yaşamanız ve diğer güzel anılarınıza sahip çıkamamanızdır. Örneğin; son iki yılı düşünün. Mutluluklarınızdan daha çok üzüntüleriniz aklınıza gelecektir. Hayatta mutluluk, sürekli ele geçmeyen bir ganimet olarak düşünülür. Kimileri için mutluluk asla elde edilemez bir şey, kimileri içinse elde avuçta tutulamayan geçici bir durumdur...

Sizden ricamız olayı dramatize etmememenizdir. Hayatın her saniyesi aslında mutluluklar ve güzelliklerle doludur. Yorucu bir günün ardından işten eve gelirken, hafif bir meltemin yüzünüzü okşadığı an ki yaşadığınız o ferahlığı hatırlayın. Nasıl da mutlu eder ve iyi hissettirir insanı öyle değil mi? Yolda giderken sevimli bir kedinin yaptığı oyunları izlemek başlı başına bir keyiftir zaten. Hayatınız birçok zorluk ve mutsuzlukla dolu olsa bile ufak değişim ve davranışlar hayatınıza mutluluk katmakla kalmaz aynı zamanda hayatınıza da huzur katar.

 

İşe önce hayatınızdaki güzellikleri görmek ile başlayın

Eminiz ki gün içinde birçok güzellik ve mutluluk görüyor ama farkında olmuyorsunuzdur. 'Görülecek güzellik yok' diyorsanız yanılıyorsunuz. Etrafınız plazalar ile dolu olsa da güzel bir şeyler görmek isterseniz başınızı gökyüzüne çevirmeniz yeterli olacaktır. Çünkü orada mutlaka güzel bir şeyler olacaktır. Örneğin hayvan biçiminde bir bulut ya da bir martı.

 

Hayatınızın seyrini biraz yavaşlatın

İş yerinde hızlı olmanız gerebilir ama iş dışında zaman tamamiyle sizin. Bu zamanın değerini bilin. Size salyangoz gibi olmanızı söylemiyoruz. Sadece anın değerini bilecek kadar yavaşlayın yeter. İşten dönerken her zaman eve gitmek için kulladığınız rotayı değiştirin. Başka bir yoldan gidin. Güzel bir şey gördüğünüzde durun ve onu seyredin.

 

Kitap okuyun

Gün içerisinde birçok konu sizi üzebilir ya da sinirinizi bozabilir. Kafanızı boşaltmanın en güzel yollarından biri de kitap okumaktır. Her kitap yeni dünyalara açılan bir yoldur. Kendi dertlerinizden sıyrılmak ve mutlu olabilmek için mutlaka kitap okumanızı öneririz.

 

Mutlaka spor yapın

Spor yaparken vücudunuz endorfin salgılar. Endorfin, beyine mutluluk sinyalini ileten bir hormondur. Bu hormon sayesinde insan kendini mutlu ve huzurlu hisseder. Gün içerisinde yarım saatte olsa da herhangi bir spor dalıyla ilgilenin. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınız düzelecek ve kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissedeceksiniz.

Bu yazdığımız şeyler aslında herkesin bildiği ama uygulamadığı önerilerdir. Eminiz ki sizin aklınıza, sizi mutlu edecek daha nice öneriler geliyordur. Sizden ricamız bu önerileri not almanız ve uygulamanızdır. 

 

Kadın ve Kadın

Bu haber 1390 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.