Gebeliğin İlk Belirtileri

Haber Tarihi: Perşembe, Mar.06.2014 - 21:22
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Gebeliğin İlk Belirtileri

Gebeliğin İlk Belirtileri

 
 
Gebe Olduğunuzu Doktorunuza Gitmeden, Kan Testi Yaptırmadan Nasıl Anlarsınız?
 
Bu belirtiler sizin ve bebeğinizin sağlığı için oldukça önemli, unutmayın bebeğinizin tüm önemli organları ilk üç ayda içinde oluşmaktadır. Ve bu ilk üç ay içindeki ilk üç gün bile bebeğinizin sağlığı ve gelişimi için oldukça önemlidir.
 
gebeliğin ilk belirtileriSıralayacağımız bu belirtilerin bir ya da bir kaçının sizin vücudunuzda hissetmeniz büyük oranda gebe olduğunuzun göstergesidir. Belki de ilk başlarda bunların hiç birini hissetmeye bilirsiniz. Ancak içgüdüsel olarak bazı şeyleri farklı hissetmeniz nedeni ile de gebe olduğunuzu tahmin edebilirsiniz.
 
- Adet gecikmesi, adetleriniz düzensiz ise sinirsel açıdan gerginliğiniz artar, içinde bulunduğunuz yoğun çalışma düzeni ise adet gecikmesine neden olabilir ve bu durum gebe kalıp kalmadığınız hakkında size sağlıklı bir bilgi veremez. Ayrıca gebe kaldıktan sonraki ayda da adet dönemine gelen günlerde hafif bir kanama görülebilir. Buna halk arasında üstüne görme denir.
 
- Göğüslerde hafif büyüme, duyarlık, bazen karıncalanma hissi ve göğüs uçlarındaki kaşıntı size gebe olduğunuzun haberini vermektedir.
 
- Ağız içindeki güçlü bir metalik tat.
 
- Sürekli yorgunluk, halsizlik ve aşırı uyku isteği.
 
- Normal vajinal akıntıda görülen artış.
 
- Günün her saatinde sizi rahtsız edebilecek bir düzeyde olan bulantı ve bazen kusma.
 
- Alkol, sigara, kahve ve çay gibi şeylere karşı bir tiksinti, bunların aksine ise bazı yiyeceklere karşı da duyulan aşırı istek ki buna aşerme denilir.
 
- Hormonel değişikliklerin yol açtığı aşırı duygusallık, gülerken ağlama veya ağlarken gülme durumları.
 
- Normalden fazla idrara gitme isteği….
 
Gibi durumlar sizin büyük olasılıkla gebe olduğunuzu gösterir. Siz artık bir anne adayısınız bayanlar. Ancak kesin sonuç için yine de bir kan testi yaptırmanız  veya ultrasyona girmeniz sizin hayal kırıklığına uğramanızı engelleyecektir.

 

Bu haber 1503 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.