Kirli eşyalarınızı temizleme yolları

Haber Tarihi: Pazar, Mar.02.2014 - 00:43
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Kirli eşyalarınızı temizleme yolları

Kirli eşyalarınızı temizleme yolları

 

Diş fırçalık

Banyoda diş fırçalarınızı içine koyduğunuz bardak/kabı sıklıkla çamaşır suyunda bekletmeyi ve sonrasında iyice durulamayı ihmal etmelisiniz. Hatta dayanıklı ise bulaşık makinesine de atabilirsiniz.

Elektrik süpürgesi ve parçaları

Dışını siliyor ve poşetini düzenli değiştiriyor olabilirsiniz ama borusunu ve ucuna taktığınız aparatları en son ne zaman temizlediniz? Kullanım kılavuzuna nasıl yapacağınıza dair bir göz atın isterseniz.

Çanta

Kumaş çantaları hafif deterjan solüsyonları ile silip tersini yüzüne çevirebilirsiniz. Deri çantalar içinse deriye özel temizlik malzemesi kullanmalısınız. Ve eğer çantanızı yerlere koymak gibi bir alışkanlığınız varsa, evin içindeyken sakın mutfağa sokmayın.

Buzdolabı üstü

Gözden uzak, gönülden ırak lafı bu duruma ne kadar uygun düşer tartışılır ama buzdolabının üstünün gözden uzak olduğu aşikar. Mutfağınızı temizlerken, bu bölgeyi ihmal etmemelisiniz.

Yoga matı

Eğer yoga yapıyorsanız, bir süre sonra terli el ve ayaklarınızın kullandığınız mat üzerinde bıraktığı izleri fark etmişsinizdir. Bunlar bakteri üretimi için uygun ortamı yaratır. Çoğu mat üreticisi periyodik temizlik önerir; su ve saf sabun ile çünkü çok yönlü temizlik ürünleri matınızın çabuk yıpranmasına sebep olabilir.

 

Bu haber 1708 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.