Hamilelikte bacak sağlığı

Haber Tarihi: Pazartesi, Şub.24.2014 - 22:54
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Hamilelikte bacak sağlığı
Araştırmalara göre gebelik sırasında damarlar, vücut genelindeki kan dolaşımında yaklaşık yüzde 20 daha fazla kanı taşımak zorunda kalıyor.
 
Boehringer Ingelheim tarafından yaptırılan araştırmalara göre gebelik sırasında damarlar, vücut genelindeki kan dolaşımında yaklaşık yüzde 20 daha fazla kanı taşımak zorunda kalıyor ki bu fazladan bir litre kan demektir; gebeliğin dokuz aylık döneminde ve sonrasında kan damarlarında ekstra gerilim oluşur. Meydana gelen hormonal değişiklikler damar çeperlerinin esnekleşmesine ve gevşemesine ve dolayısıyla, kanın bacaklarda birikmesine neden olabiliyor.
 
Gün içinde sıkı çoraplar giyerek, ayaklarınızı sık sık yukarıya kaldırarak ve bacaklarınıza masaj yaparak varisli damarların oluşma riskini azaltabilirsiniz. Beslenmenize de dikkat etmelisiniz, en etkili çare düzenli egzersiz yapmaktır.
 
Doğumu takip eden iki ay içerisinde şikayetler ortadan kalkmamışsa etkili tedavi seçenekleri kullanılması uygun olacaktır. Hızlı etkisi ile öne çıkan kırmızı üzüm yaprağı özütünün damar çeperini iyileştirip, elastiklik sağlayarak kan dolaşımını artırdığı ve böylece bacaktaki şişmeleri ve ağrıları azalttığı kanıtlanmıştır.
 
Milliyet

Bu haber 1221 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.