Deri Mobilyaların Temizliği

Haber Tarihi: Pazartesi, Şub.10.2014 - 22:56
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Deri Mobilyaların Temizliği

Deri Mobilyaların Temizliği

 

Deri koltuklar özellikle deri berjerler en çok tercih edilen mobilyalardan. Kumaş yüzeyler çabucak silinip, durulanıyor, peki deri mobilyalarınızı nasıl temizliyorsunuz? İşte size daha uzun süre kullanabilmek için deri mobilyalarınızı temizlerken, uygulamanız gereken tüyolar. 

  • Leke çıkartmadan evvel mutlaka görünmeyen bir noktada kullanacağınız maddeyi test edin. Eğer deride her hangi bir sorun yaratmıyorsa, temizlik işlemini gerçekleştirin.
  • Aseton içermeyen tırnak cilası çıkartıcısı deri mobilyalar üzerinde bulunan lekeleri çıkarmak için kullanılabilir. Bir kulak pamuğuna dökerek kalem çizikleri üzerine uygulayın. Bir süre bekletin ve soğuk su ile lekenin üzerinden geçin ve silin. Uygun olan leke çıkartıcı spreyleri de deneyebilirsiniz.
  • Deri üzerinde oturup kalkarken çiziklere sebebiyet verebilirsiniz. Oluşan bu çizikleri güderi bir parçayı soğuk su doldurulmuş bir kaba sokun ve sıkın, ardından çizgilerin üzerinden geçerek silin. Eğer istediğiniz sonucu elde edemediyseniz, bir parça pamuk üzerine damlatacağınız 2-3 damla zeytinyağı ile silmeyi deneyin. Zeytinyağı hem deriyi besleyecektir hem de inatlaşan çizgileri yumuşatacaktır. Zeytinyağı uygulamasından sonra nemli bir bez yardımı ile koltuklarınızı silin.
  • Elektrik süpürgesi yardımıyla koltuklarınızın yüzeyini ve yastık aralarını süpürün., tozlarını çektirin. Derinin çizilmesini önlemek amacıyla süpürgenin yumuşak başlıklı aparatını kullanın. 1 ölçü keten tohumu yağı, 1 ölçü beyaz sirkeyi karıştırın. Hav bırakmayan yumuşak bir bezi karışıma batırıp deri kaplı yüzeyi ovarak silin. Bu işlem yapıldıktan sonra 6 saat kanepeleri kullanmamaya özen gösterin. Karışımın deriye iyice nüfuz etmesini sağlamış olursunuz.
  • Ciltsiz derileri yani süet ve nubukları toz fırçası yardımıyla süpürerek temizliğini yapın. Üzerinde lekeler varsa nubuk ya da süet ayakkabılar için kullanılan silgilerden yardım alabilirsiniz. Arkasından süet fırçası ile fırçalayarak temizliğini tamamlayın.

 

Bu haber 1422 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.