Islak Mendille Yapılabilecek 10 Şey!

Haber Tarihi: Pazartesi, Oca.27.2014 - 21:53
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Islak Mendille Yapılabilecek 10 Şey!

Islak Mendille Yapılabilecek 10 Şey!

 

1- Aracınıza bakım yapın

 

Yeni arabanızın güzel kokusu uçtuysa ıslak mendillerden yararlanın. Aracınızdaki her bir koltuğun altına bir ıslak mendil yerleştirin. Sigara kokusu dâhil bütün kötü kokuların uçup gittiğini göreceksiniz. Mendiller kuruyunca yerine yenilerini yerleştirin.

 

2- Çekmeceler güzel koksun

 

Çekmecelerinizin içini her neyle kapladıysanız onu kaldırıp altına ıslak mendil koyuverin ya da ıslak mendili çekmecenin arka iç yüzeyine bantlayın. Mendil, çekmecenin misler gibi kokmasını sağlar.

 

3- Evcil hayvanların tüylerini kolayca temizleyin

 

Evde beslediğiniz kedi ve köpeklerin tüyleri kumaşlara, halılara ve mobilyalara yapışıp kalıverir. Ancak ıslak mendilleri bunların üzerinde gezdirerek rahatça toplayıp temizleyebilirsiniz.

 

4- Krom yüzeyleri ışıldatın

 

Krom yüzeyler, temizlendikten sonra bile çizik ve soluk renkli gözükebilir. İster ekmek kızartma makineniz, ister tekerlek jantı olsun bütün krom yüzeyleri ıslak mendille silerek kolayca parlatabilirsiniz.

 

5- Elektrikli aletlerin tozlanmasının önüne geçin

 

Televizyon ve bilgisayar ekranları statik elektrik yükü taşıdıkları için toz tanelerini çeker. Bu nedenle televizyon, bilgisayar gibi aletlerinizin tozunu bıktırıcı bir şekilde almanız gerekir. Oysa bu aletlerin tozunu ıslak mendille almak sizi uzun süre rahat ettirir. Islak mendiller, özellikle statik elektriği azaltmak için tasarlandığı için tozu yok eder ve ekranları tozlanmaktan birkaç gün boyunca korur.

 

6- Çöpe değil, kirli çamaşır sepetine atın

 

Islak mendilleri bir kere kullandıysanız hemen atmayın. Onların güzel kokmasını sağlamak için kapaklı kirli çamaşır sepetinizin ve çöp kovanızın dibine birer tane yerleştirin. Sonuçtan memnun olacaksınız.

 

7- Duşakabin ve duş perdelerinde leke kalmasın

 

Duşakabin ve duş perdelerindeki kurumuş sabun artıkları leke olarak rahatsız edicidir. Islak mendiller bunu halletmek için birebirdir.

 

8- Spor ayakkabılarınız ve çantalarınız güzel koksun

 

Spor ayakkabılarınız ve çantalarınız, kullanılma şekliyle ilgili olarak kötü kokmaya oldukça yatkındır. Bazen kuvvetli parfüm ve kokular bile onların kötü kokmasını engelleyemez. Hâlbuki ayakkabı ve çantalarınızın içine kullanmadan bir gece önce birer ıslak mendil koyarsanız bu problemi çözmüş olursunuz.

 

9- Temizlik bezi olarak kullanın

 

Pahalı ve zehirli kimyasallarla odanızın güzel kokmasına emek harcamak yerine gardırop, çekmece, perde arkaları ve koltuk altlarına ıslak mendiller yerleştirerek daha tasarruflu ve zararsız bir şekilde evinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ıslak mendiller, yine çok pahalı olan temizleme bezlerinden daha iyi temizlik yapma aracıdır. Evinizdeki kitaplık, sehpa, masa, cam kenarı gibi yerlerin tozunu alırken ıslak mendil kullanın. Hem eviniz güzel kokacak hem de daha uzun süre tozsuz kalacaktır.

 

10- Tencerelerden yemek kalıntılarını çıkarın

 

Tencere ve tavalarınızda yanık yemek kalıntıları olduysa, içini ılık suyla doldurun. İçine de üç dört tane ıslak mendil koyun. Bir gece o şekilde bekletin. Mendilleri çıkarın ve silin. Kir hemen çıkacaktır. Daha sonra tencerenizi bir güzel yıkayıp durulayın.

 

 

Bu haber 3014 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.