Daha iyi bir seks hayatı için 6 egzersiz hareketi

Haber Tarihi: Çarşamba, Oca.22.2014 - 21:41
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Daha iyi bir seks hayatı için 6 egzersiz hareketi

Daha iyi bir seks hayatı için 6 egzersiz hareketi

 

Yatak odasında daha mutlu olabilmek için seks kaslarınızı güçlendiren, haftada en az üç kez uygulamanız gereken hareketler

 

 

Harika bir cinsel yaşam için karın, sırt ve pelvis gibi seks kaslarınızı geliştirmeniz; bu kasların gücünü, direncini ve esnekliğini artırmanız gerektiğini söylüyor uzmanlar. Yatak odasında daha mutlu olabilmek için haftada en az üç kez uygulamanız gereken seks egzersizlerini  açıklıyoruz. Zaman kaybetmeden bu egzersizlere başlayın deriz. Tamam, şu an içinde bulunduğunuz mekan buna izin vermiyor olabilir, ama ilk egzersiz hareketini her yerde yapabilirsiniz. Kegel’den başlayın işe! 

Kegel 
Kegel egzersizi; mesane, yumurtalıklar ve bağırsakları destekleyen pelvik taban kaslarını güçlendirmeye yarar. Araştırmalar, güçlü pelvik kasları ile hem erkekte hem de kadında yoğun orgazmlar yaşanması arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor. Pek çok kişiye göre güçlü pelvik kasları, orgazm süresini uzatıyor ve bazı erkeklerin daha sert ereksiyon olmasını sağlıyor. Peki, bu hareketi nasıl yapacaksınız? İdrarınızı tutup bırakıyormuş gibi düşünün ve beş saniye kadar kaslarınızı sıkın, sonra gevşetin. Günde ortalama 15 kez yapın bu hareketi. 
Afrika uçuşu 
Spor eğitmenleri, Afrika uçuşu hareketinin pelvik esnekliğini ve sıkılığını geri getirdiğini belirtiyor. Cinsel ilişki sırasında rahim etrafındaki sinir uçlarının hepsine ulaşmak için mümkün olduğunca pelvisi kontrol etmek gerekir. Afrika uçuşu da tüm pelvis ve çekirdek boyunca dolaşımı artırmaya yardımcı olur. Bu da seks esnasında vücudunuzun cinsel uyarılmaya daha hızlı cevap vermesi anlamına gelir. Afrika uçuşunu yaparken, ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dizlerini hafifçe bükün. Ağırlığı topuklarınıza verin, gövdenizi kavislendirin, ama göğsünüz ve omuzlarınız gevşek kalsın. Dirseklerinizi bükün ve kollarınızı, avuçlarınızı açık şekilde gövdenizin önüne getirin. Ağırlığınızı sağ topuğunuza verin, kalçanızın sağ tarafını geri itin, gövdenizi çaprazlama şekilde çevirin. Dönerken kalçanız sabit kalsın. Yapabildiğiniz kadar sağa döndürün gövdenizi. Aynı hareketi sol tarafınıza doğru da yapın. Egzersizi bir dakika boyunca sürdürün.Çökme hareketi 
Kasık ve kalça bölgesinin açılmasına yardım eden, dayanıklılığı artıran bu hareket sayesinde üstte olduğunuz pozisyonlarda çabucak yorulmazsınız. Bu hareket için bir sandalyeye ihtiyacınız var. Kalçalarınızı ellerinizin üstüne koyun ve oturur gibi pozisyon alın. Kalçanızı kaldırın ve sandalyeden indirerek dizlerinizin hizasına getirin. Hızla yine sandalyeye çıkarın kalçanızı. Hareketi yapabildiğiniz kadar tekrarlayın.

 

Köprü 
Egzersiz süresince pelvisinizi hareket ettirdiğinizde, vücudunuzu, klitorisinizi yukarya doğru kaldırması için eğitmiş olursunuz. Bu da partnerinizin cinsel organıyla daha kolay kontak kurmanızı sağlar. Yani daha büyük orgazmlar yaşamanıza yardım eder. Hareketi nasıl yapacaksınız? Önce yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi bükün ve avuçlarınızı yere koyun. Nefesinize odaklanın. Burnunuzdan derin bir nefes alın ve kalçalarınızı zeminden köprü pozisyonu yaratacak şekilde kaldırın. Bir dakika kadar köprü pozisyonunda kalın ve daha sonra kalçanızı yavaşça yere indirin.


Dört ayak 
Köpek pozisyonu denilen dört ayak üzerinde durulan seks pozisyonu uzun süreli olduğunda çoğu kadın için zordur. Bu egzersiz, ekstra dayanıklılık sağlamak için üst beden gücünüzü oluşturmanıza yardımcı olur. Hareketi yaparken, dizlerinizin ve ellerinizin üzerinde durun. Nefes alın ve sağ bacağınızı geriye, sol kolunuzu iletiye doğru kaldırın. Nefes verirken, sağ dizinizi öne doğru sürüyün, sol elinizi yere koyun. Hareketi 15 kez tekrarladıktan sonra diğer tarafınızla da yapın. Bu hareket esnasında Kegel egzersizini de uygulayabilirsiniz.Mutlu bebek pozu 
Beliniz ve kalçalarınız olmak üzere iki kilit bölgenin esnemesini sağlayan bu hareket, seks pozisyonları sırasında eklem hareketlerinin daha verimli yapılabilmesini, daha derin penetrasyonu sağlar. Bu hareket ayrıca, esnemeyi ve kuyruk sokumu kaslarının, pelvis boyunca cinsel duygu ve sinyalleri göndermeden sorumlu sinir kompleksinin gevşemesini sağlayacak şekilde omurgayı büker; böylece gelişmiş bir uyarılmaya izin verir. Hareketi yapmak için sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükerek göğsünüze çekin, omuz genişliğinde yanlara doğru açın. Ayak tabanlarınız tavana bakar pozisyonda kalsın. Dizlerinizi omuzlarınızın dışına doğru açmaya çalışırken kuyruk sokumunuzu da yere doğru bastırın. Derin nefes alın ve bir dakika boyunca pozisyonda kalırken gevşeyin.

 

Bu haber 1592 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.