Sarışınlığın Esasları

Haber Tarihi: Salı, Oca.21.2014 - 18:32
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Sarışınlığın Esasları
Sarışınlığın Esasları
 

Sarışınlık sadece bir saç rengi değil. Sarışınlar kolay kolay görmezden gelinmez. Sarışınlar, açık platin sarısı ve havalı bronz tonlardan, buğday sarısı ve karamel tonlarına kadar çok farklı tonlarda karşımıza çıkabilirler. Vereceğimiz püf noktaları doğru makyajı nasıl yapacağınızı gösterecek. 

 
 

Kırmızı görünüm ve cilt lekeleri çok açık tenli sarışınlarda oldukça bariz bir şekilde görünür. Bu nedenle tabiat size bebek teni bahşetmedikçe en az orta derecede kapatma sağlamanız gerekir. Makyaj renklerinizi nötr bejden hafif sarıya doğru seçtiğinizden emin olun. Pembe makyaj tonlarından sakınmalısınız. 

 

 

Göz Zevki: Sarışınlar için göz makyajı
Göz kapağına far uygulamasında mottomuz, ‘az ama öz’ Barbie pembesi veya koyu menekşe gibi belirgin göz kapağı renkleri açık sarı saçları olan çoğu kadında çok parlak duracaktır. Bu renklerin pastel tonları daha çekici bir etki yaratır. Sede Sedefsiz gül rengi ve eflatun gibi daha hafif tonlar, gri veya kahverengimsi alt tonlarla oldukça iyi gider. Küllü sarı saçlılar, tenlerine parıltı kazandırmak için altın kahvesi göz farı kullanmalı. Yoksa küllü sarı saçlar soluk görünür. Kaş altına sürülen şampanya veya altın renkli tonlar küllü sarışınlar için muhteşemdir fakat gümüş veya sedefli tonlarından uzak durmaları gerekir. Altın sarısı saçları olan kadınlar göz kapaklarında koyu leylak veya macenta tonlarıyla oldukça güzel görünür. Geceleri dumanlı göz makyajından çekinmemelisiniz. Dumanlı gözler platin sarısıyla oldukça iyi gider. Fakat siyah göz farı yerine kahverengi veya koyu gri kullanmalısınız.  

 
 

 

Bu haber 1469 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.