Kumrallara Güneşlenme Önerileri

Haber Tarihi: Salı, Oca.21.2014 - 18:17
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Kumrallara Güneşlenme Önerileri

Kumrallara Güneşlenme Önerileri

Kumrallar

Açık renk tenli olan kumrallar, sarışınlar kadar olmasa da güneşin zararlı ışınlarından kolayca zarar görebilirler. İlk günlerdeki güneş çarpmalarından korunmak ve UV ışınlarının istenmeyen sonuçlarıyla karşılaşmamak için "geç olsun güç olmasın" sözünü hiç akıldan çıkarmamakta fayda var.

 

Öneri: Bronzlaşmanıza yardımcı olacak karoten içeren yiyecekleri (havuç, kavun, kayısı) planladığınız tatilin birkaç hafta öncesinden bol bol yiyin. Güneşin tepede olduğu 12.00-16.00 saatleri arasında kesinlikle gölgede kalmalısınız. Yüzünüz için her zaman yüksek koruma faktörlü ürün seçmelisiniz. Çünkü cildiniz güneşin zararlı ışınlarından kolayca etkilenir, bu da uzun vadede kırışıklara neden olabilir. 20 koruma faktörlü ürünlerle güneşe karşı önleminizi alabilirsiniz.

 

Koyu kumrallar
Açık veya koyu renk saçlı olsanız da bu cilt tipine sahipseniz fazla problem yaşamadan kolayca karamel bir bronzluğa kavuşabilirsiniz. Sarışınlar ve kumrallarda olduğu gibi yoğun bir korumaya ihtiyacınız olmasa da özellikle ilk günlerde güneşten uzak durmaya özen göstermelisiniz.

 

Öneri: En iyi strateji ilk günlerde 15 koruma faktörlü bir kremi iyice sürerek, saat 11.30'a kadar güneşlenmek. Güneş bulutların arkasında olduğunda bile korunmayı ihmal etmeyin, çünkü bulutlar güneşin zararlı ışınlarını süzemez. Yani siz güneşin olmadığını bile düşünseniz ultraviyole ışınları yakmaya devam eder.

Bu haber 2984 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.