Sarışın Bayanlara Gündüz Makyajı Önerileri

Haber Tarihi: Pazartesi, Oca.20.2014 - 19:50
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Sarışın Bayanlara Gündüz Makyajı Önerileri

Sarışın Bayanlara Gündüz Makyajı Önerileri

 

Genellikle porselen kadar pürüzsüz bir cilde sahip olan sarışınlar, antialerjik ürünlerle makyaj yapmalı ve pastel tonları seçmelidir. Fondöteni seçerken de dikkatli olmak gerekir; sarışınlar genelde, tenlerinden bir ton daha koyu olan krem fondöteni tercih etmelidirler.

Açık renk saçlı, beyaz tenliler daima hassas bir cilde sahip olurlar. Bu nedenle makyaja başlamadan önce, nemlendirici bir krem dairesel hareketlerle yüze, boyuna ve dekolteye iyice yedirilmelidir.
Kaşların altına ise, kontrast yaratmak ve gözlere derin bir anlam katmak için koyu renk bir far sürülür. Bu işlem, yüzün ortasından şakaklara kadar devam ettirilir.

sarışın kadınlara makyaj Sarışınlara Makyaj Önerileri

Kirpiklerin üzerine açık renk bir göz farı sürülmeli, bu işlem iki göz üzerinde de eşit miktarlarda uygulanmalıdır
Açık renk ve seyrek kirpikliler, mutlaka göz kalemine gereksinim duyarlar. Alta ve üste çekilen göz kalemi ile kirpikler daha sık görünürler. Bakışları anlamlı kılmak için yüze yumuşak bir görünüm veren ince bir göz fırçasıyla kaşlar belirginleştirilir.

Yanaklar ve dudaklar, yüze yumuşak bir görünüm veren göz farıyla uyumlu bir allık ve rujla renklendirilmelidir.

 

Sarışın Bayanlara Gündüz Makyajı Önerileri


Bakımlılık esas alınarak, sade bir makyaj yapılmalı. Cilde önce hafif bir fondöten uygulanarak, ardından mat bir pudra tüm yüze dudaklar ve gözkapakları da dahil olmak üzere uygulanmalıdır. Pudralamak için çok yumuşak bir kadife kullanın. Gün ortasında yineleyebilmek için çantanızda yumuşacık bir pudra ponponu bulundurmakta fayda var. Allık da elmacık kemiklerine ve çok hafif olarak yumuşak bir allık fırçasıyla burun, alın, çene kısımlarına da biraz renk vererek uygulanmalıdır.

 

Bu haber 2121 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.