Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir?

Haber Tarihi: Pazar, Oca.19.2014 - 20:18
 |  Karakter Boyutu : A- A+
Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir?

Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir? 

Aslında kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için bir ya da iki renk doğru far rengi yoktur. Cilt tonunuza göre, birçok rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Kahverengi göz ve siyah saça far rengi seçmek 

Siyah saçlı ve kahverengi gözlü bayanlar gündüz makyajından gece makyajına, kahve, mavi, yeşil, mor, gül pembesi tonlarını rahatlıkla kulanabilirler. Ayrıca siyah ve gri de kullanabilirler, ancak bu iki rengin vurgu yapmak istenilen yerlerde kullanılması daha doğrudur. 

Kahverengiler
Siyah saç ve kahverengi gözlüler, günlük makyajda kahverengi tonlarını rahatlıkla kullanabilirler. Ancak düz, tam kahverengi kullanmak iyi bir fikir değildir, gözü daha küçük ve çökük gösterir. Bunun yerine biraz simi ve parlaklığı olan kahverengileri tercih edin. Ayrıca gerekli bölgeleri aydınlatmak ve öne çıkarmak için krem rengi ve açık altın ve şampanya gibi açık renkler de kullanın.

Maviler 
MAvi renk farı taşımak zordur ama emin olun ki buna değer. Doğru ton mavi gözlerinizi canlandırır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, cilt tonunuzdur. Bazı renk tonları, bazı cilt tonları ile uyumlu değildir. 

Buz mavisi, hemen her renk cilt tonu ile uyumlu olan mavidir ve ayrıca siyah saç ile de mükemmel uyum sağlar. 

Morlar
Birçok tonu ile mor, kahverengi göz ve siyah saç için mükemmel renk seçimidir. Koyu morlar, gece makyajı için çok doğru bir seçim olacaktır. 

Pembeler
Gül pembesi rengi size taze ve feminen bir görüntü kazandırır. Ancak pembe de, mavi gibi, cilt tonunuzun önemli olduğu bir renktir. Çok açık pembeler, eğer koyu tenli iseniz, sizi fazla soluk gösterir. Ancak doğru renk pembe ile çok güzel görünürsünüz. 

Yeşiller
Kahverengi gözleri öne çıkarmak için yeşil de mükemmel bir seçimdir. Ayrıca yeşil, spektrumda renk tonunu  maviden kahverengiye geçirdiği için siyah saçın hem sıcak hem de soğuk tonları ile uyum sağlar ve sizin de kendiniz için hangi tonun en uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olur. 


 

Gri/Siyah 
Gri ve siyah gece için ya da buğulu göz (smoky eye) makyajı yapmak için idealdir. Ancak çok koyu veya düz/tek renk siyah kullanmamaya dikkat edin. Koyu renk göz ve saçta simsiyah far çok aşırı durur. Onun yerine, gümüşümsü tonda, biraz parıltısı olan metalik bir tonunu tercih edin. Bu saçınızı olduğundan da koyu gösterir ve gözleriniz canlanır. 

Farklı birçok renk ve ton deneyip test edin
Unutmayın ki kahverengi göz ve siyah saçın birçok alt tonu olur; bu yüzden bazı tonlar diğerlerinden daha güzel duracaktır. Birçok numune ve renk denemeyi unutmayın. Birçok denemeden sonra kendinize en yakışan tonlardan gündüz makyajı için ve gece makyajı için ayrı ayrı 2'şer seçim yaparsanız, makyaj masasında işiniz gerçekten çok kolaylaşır. 

Bu haber 1942 defa okundu.

Yorum Yap

Yorumlar

  • Yorum yapılmamıştır.
    Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.

Editörün Seçimi

Çok Okunanlar

Anket

  • Yılbaşı için hediye tercihiniz ?
Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.